חיפוש

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

יאיר דלל, מוזיקה מחצרות הדקלים

יום שלישי, 18.10
20:30

יאיר דלל ואנסמבל מלווים במופע מוסיקה אתנית ומוסיקת עולם.

יאיר דלל-עוד כינור שירה

אייל סלע-כלי נשיפה

ארז מונק-כלי הקשה

יותם חיימוביץ-סיטאר

כרטיסים בהזמנה מראש בטלפון המוזיאון או כאן

יאיר דלאל, מוזיקאי יוצר, נגן עוד וכינור, מורה ואמן מבצע .

עיקר התמחותו במוזיקה האתנית ישראלית, מוזיקת עולם ושילוב בין המקורות המסורתיים היהודיים ערביים , בשילוב בין מזרח ומערב, השורשי והמודרני. יאיר דלאל מרבה להופיע בהצלחה רבה בארץ ובחו"ל כסולן ויחד עם להקתו, ומרצה במוסדות להשכלה גבוהה. לאורך כל עבודתו שם דלאל דגש מיוחד למסורת המוזיקאלית היהודית ערבית ובעיקר המסורת של יהודי עיראק- בבל  כדי להפוך אותה לתרבות חיה ונושמת כחלק מההוויה הישראלית .

יצירתו ונגינתו שואבת את השראתה מן המקום בו אנו חיים ובעיקר מהמדבר כפי שהדבר בא לידי ביטוי ברבות מיצירותיו . ."נפש האדם תבנית נוף מולדתו".

ליאיר דלאל השכלה מוזיקאלית רחבה הכוללת מוזיקה קלאסית מערבית, ג'אז ומוסיקה ערבית קלאסית ועממית. הידע הרב במוזיקה ונגינתו המרגשת, הובילו אותו למפגשים חברתיים ומוזיקאליים עם אומנים ישראליים ובינלאומיים .

יאיר דלאל מהווה מקור להשראה לעשרות רבות של תלמידים ומוזיקאים , ביניהם רבים מהנגנים המופעים כיום בארץ ומחוצה לה.

המוזיקה של דלאל מאגדת בתוכה את האלמנטים התרבותיים של החברה בישראל: הקלרינט של הכליזמר, הכינור המזרחי, החליל הבדואי, העוד הגיטרה והסיטר, השירה בעברית בארמית ובערבית, במרוקאית בהודית ובפרסית וכמובן כלי ההקשה של המזרח התיכון.

יאיר דלאל היה מועמד מטעם הBBC על יצירתו ועבודתו בתחום המוסיקה האתנית ומוסיקת עולם במזרח התיכון לשנת 2003. כמו כן הוענק לו פרס עדן פרטוש מטעם משרד התרבות ,פרס אח"י ופרס זלוטניק למוסיקת עולם 2015 מטעם בית הקונפדרציה.

לרכישת כרטיסים הקליקו כאן

להזמנת כרטיסים ומוצרים