חיפוש

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form

מפגשים עם אמניות התערוכה "מסיגות גבול"

במהלך המפגש יספרו האמניות על עבודותיהן המוצגות בתערוכה, על תהליכי יצירת העבודה, כמו גם על עולמן האישי ומשמעות היותן אמניות בחברות המסורתיות והפטריכיאליות בהן הן חיות ויוצרות.  בהמשך יתקיים סיור מודרך בתערוכה כולה.

 

מפגש עם פאטמה שנאן , יום שבת, 15/2,  שעה 11:00, כלול בדמי הכניסה למוזיאון

שנאן, ילידת 1986 ג'וליס, חיה ויוצרת בג'וליס. היא זוכת פרס קרן Outset עבור העבודות שיצרה במיוחד לתערוכה. בעבודות החדשות היא משתמשת בגופה שלה כמודל הציור ומביימת את עצמה בזווית קשה לצפייה, כשהוא צבוע בצבעי הסוואה או קטוע, לעולם לא במבט ישיר וחשוף אל הצופה. המראה שנוצר מהווה מבחינתה סמל לאינסטינקט ההסוואה החייתי שמתקשר לשיטות לחימה וצייד המזוהות עם הזכר בחברה, כאשר אימוץ הדימוי הזכרי על גופה הנשי נועד לחתור תחת התפקידים המסורתיים המצופים מגברים ומנשים

לצפייה בד"ר סיגל ברקאי- אוצרת התערוכה מסבירה על עבודתה של פאטמה שנאן: לחצו כאן. 

מפגש עם אנדי ארנוביץ, יום שישי, 28/2, שעה 11:00, כלול בדמי הכניסה למוזיאון

ארנוביץ ילידת 1959, קנזס סיטי, מיזורי; חיה ויוצרת בירושלים. בעבודותיה בתערוכה היא בוחנת את הקהילה היהודית-דתית שאליה היא משתייכת במבט אכפתי ומעורב, אך גם טרוד ומודאג. עבודותיה מעלות את סוגיית מעמד האישה בחברה הדתית ומצביעות על ההקצנה, המתחוללת בחברה זו בשנים האחרונות. אף שעולם המושגים שלה שאוב מן הכתובים היהודיים, היא מערערת על מקומו של הממסד הדתי בקביעת חוקי צניעות מחמירים עבור נשים ואף עבור ילדות צעירות, ולטענתה "חושפת את עצם ההסתרה" של דמות האישה

 

מפגש עם לאה לאוקשטיין, יום שישי 13/3, שעה 11:00, כלול בדמי הכניסה למוזיאון

לאוקשטיין, ילידת  1986, וולקה, לטביה; חיה ויוצרת במעלות. בעבודתה קורבן אשם – קורבן השם תוהה לאוקשטיין, שנולדה כנוצרייה, אך בחרה להתגייר ולקיים אורח חיים יהודי דתי בישראל, לגבי רגשות אשם כצורת חשיבה שגורה בחברה הדתית, היהודית והנוצרית כאחת. היא חשה כי אצל האישה הדתייה רגשות אלה חריפים יותר, מחמת מסרים חברתיים רבים, המציבים אותה בעמדת התנצלות על כל חריגה מן הנורמה.

 

מפגש עם ראוון אבו פילאת, יום שבת 28/3, שעה 11:00 , כלול בדמי הכניסה למוזיאון.

אבו פילאת ילידת 1984, בית חנינא; חיה ויוצרת בירושלים. ראוון, לבקנית מלידה, עוסקת בעבודותיה במושגי ה"לובן" וה"כהות" בהקשרם הביולוגי, העוברים מִפנה ועוטים משמעות נוספות בחברה, המשליכה על המושג "שחור" אופני ראייה מסוימים. המראה הלבן שלה עומד בסתירה למוצאה האתני הערבי ומאפשר לה ליצור ברווח, הנוצר בין הסטריאוטיפ החברתי לבין המופע הגופני שלה. בין שקט והשלמה לבין אי שקט וסערה רגשית.

להזמנת כרטיסים ומוצרים